fbpx

NASZE ZAJĘCIA

DLA POCZĄTKUJĄCYCH

RYSUNEK OD PODSTAW

Kurs rysunku dla początkujących umożliwia zapoznanie się z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego. Unikalna metodyka, którą wypracowała nasza szkoła rysunku, pozwala nawet osobom bez żadnego doświadczenia na efektywną naukę.

WPROWADZENIE DO MALARSTWA 1

Zajęcia te umożliwiają zapoznanie się krok po kroku z różnymi aspektami pracy kolorem – tak od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Są okazją do zrozumienia zasad i rozwinięcia subtelności postrzegania barw otaczającej nas rzeczywistości. W trakcie zajęć uczestnicy poznają specyfikę pracy farbami akrylowymi oraz pastelami suchymi, a także zdobywają wiedzę o podstawowych zasadach pracy innymi mediami.

KOMIKS OD PODSTAW

Kurs ten pokazuje jak zabrać się do robienia komiksu; jak sprawić by był wyjątkowy i czego się wystrzegać. Jak zakomponować stronę, zaprojektować postacie ciekawe dla czytelnika i przygotować wciągającą historię. Chcesz narysować komiks ale nie wiesz od czego zacząć? Interesuje Cię Batman, Kajko i Kokosz albo manga? Może po prostu masz dość realistycznego rysowania i chcesz w prosty sposób przekazać myśl? To jest kurs dla Ciebie!

KURSY PROFILOWANE

RYSUNEK (NIE CAŁKIEM) OD PODSTAW

Podobnie jak RYSUNEK OD PODSTAW, kurs ten obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z realistycznym rysowaniem. Poziom trudności ćwiczeń na tym kursie jest zmodyfikowany pod kątem osób, które już rysują, ale chciałby usystematyzować i uzupełnić swoją wiedzę o podstawach warsztatu.

RYSUNEK OD PODSTAW 2: RUCH I PRZESTRZEŃ

Kurs przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy warsztatu rysowniczego i pragną rozwijać go dalej. Zajęcia te skupiają się na kwestii zarówno świadomego, jak i intuicyjnego budowania przestrzeni w rysunku, a także oddawania naturalności ułożenia ciała oraz wrażenia ruchu przy rysowaniu człowieka.

RYSOWANIE GŁOWY
CZYLI WPROWADZENIE DO PORTRETÓW

Ludzka głowa od wieków jest tematem niezliczonych dzieł. Nic w tym dziwnego, zważywszy jak dużo można wyrazić nawet za pomocą samych ust czy oczu. Te zajęcia poświęcone są zrozumieniu i umiejętność oddania anatomii głowy w rysunku – zdolności kluczowej dla uchwycenia podobieństwa w portrecie, ale też istotnej we wszystkich pracach przedstawiających postać ludzką.

PORTRETY I KARYKATURY
CZYLI SZTUKA ODDAWANIA PODOBIEŃSTWA

Niektórzy potrafią intuicyjnie uchwycić podobieństwo modela, nawet w kilku kreskach. Dla innych to czarna magia. Na tych zajęciach przekonasz się, że to umiejętność jak każda inna. Niezależnie od tego czy wolisz realistyczne portrety, czy karykatury, kurs ten pomoże Ci odkryć sekret oddawania podobieństwa.

KOMIKS OD PODSTAW

Kurs ten pokazuje jak zabrać się do robienia komiksu; jak sprawić by był wyjątkowy i czego się wystrzegać. Jak zakomponować stronę, zaprojektować postacie ciekawe dla czytelnika i przygotować wciągającą historię. Chcesz narysować komiks ale nie wiesz od czego zacząć? Interesuje Cię Batman, Kajko i Kokosz albo manga? Może po prostu masz dość realistycznego rysowania i chcesz w prosty sposób przekazać myśl? To jest kurs dla Ciebie!

WPROWADZENIE DO MALARSTWA 1

Zajęcia te umożliwiają zapoznanie się krok po kroku z różnymi aspektami pracy kolorem – tak od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Są okazją do zrozumienia zasad i rozwinięcia subtelności postrzegania barw otaczającej nas rzeczywistości. W trakcie zajęć uczestnicy poznają specyfikę pracy farbami akrylowymi oraz pastelami suchymi, a także zdobywają wiedzę o podstawowych zasadach pracy innymi mediami.

WPROWADZENIE DO MALARSTWA 2

Zajęcia te stanowią uzupełnie kursu WPROWADZENIE DO MALARSTWA 1 i nastawione są na pogłębione zapoznanie z praktyczną stroną warsztatu malarskiego. Pozwalają też, poprzez odpowiednio przygotowane ćwiczenia, na rozwinięcie umiejętności ekspresji poprzez przekształcanie oddawanej rzeczywistości, a także malowanie z głowy.

MALARSKIE WYZWANIA 1

Pierwszy z cyklu zaawansowanych kursów malarskich. W trakcie zajęć uczestnicy malują zarówno z natury, jak i z głowy (w tym abstrakcyjnie). Otwarta formuła zadań pozwala na naukę dostosowaną do poziomu umiejętności oraz artystycznych preferencji. Specjalnie przygotowane ćwiczenia umożliwiają pogłębione zrozumienie niuansów pracy kolorem oraz farbami akrylowymi, a także dalszy rozwój indywidualnego stylu każdego z uczestników.

MALARSKIE WYZWANIA 2

Drugi z cyklu zaawansowanych kursów malarskich. Otwarta formuła zadań pozwala na naukę dostosowaną do poziomu umiejętności oraz artystycznych preferencji. Specjalnie przygotowane ćwiczenia umożliwiają pogłębione zrozumienie niuansów pracy kolorem oraz farbami akrylowymi, a także dalszy rozwój indywidualnego stylu każdego z uczestników.

DLA DZIECI

MAŁY – WIELKI ARTYSTA

MAŁY-WIELKI ARTYSTA to zajęcia plastyczne dla młodszych pociech (8-13), nastawione na rozwój wrażliwości plastycznej oraz kreatywności. Mają one elastyczną strukturę: to dzieci – ich pomysły i potrzeby – wyznaczają kierunek, w jakim podążamy na każdym spotkaniu. Pozwala to na rozwijanie u nich poza warsztatem artystycznym, także twórczego myślenia oraz samodzielności myślenia i działania.

GRUPA OTWARTA DZIECIĘCA

Dla młodszych dzieci zainteresowanych nauką realistycznego rysowania i malowania polecamy GRUPĘ OTWARTĄ DZIECIĘCĄ.

RYSUNEK OD PODSTAW

Kurs rysunku dla początkujących umożliwia zapoznanie się z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego. Unikalna metodyka, którą wypracowała nasza szkoła rysunku, pozwala nawet osobom bez żadnego doświadczenia na efektywną naukę.

WARSZTATY TWÓRCZE

A JEDNAK UMIEM RYSOWAĆ!

„Bardzo bym chciała rysować, ale to trzeba mieć talent.”
„Coś tam rysuję, ale jak się nie ma predyspozycji, to trzeba by całe lata ćwiczyć, żeby wychodziło.”
„Ja to beznadziejny przypadek jestem, rysuję jak ośmiolatek.”

ŚWIADOME TWORZENIE

Można tworzyć opierając się jedynie na intuicyjnym wyczuciu. Można też wspomóc je świadomym podejściem do swojej twórczości, co pozwala na jej pogłębienie oraz szybszy rozwój. Będziesz też mieć okazję przyjrzeć się procesowi twórczemu na przykładzie własnego dzieła, a także zaplanować ścieżkę rozwoju swoich umiejętności.

KREATYWNE SPOJRZENIE:
BEZ BARIER

twórczym można być mniej, bardziej lub jeszcze bardziej
na drodze do tworzenia często staje nie brak wrażliwości, a umiejętności przełożenia jej na działanie oryginalne, skuteczne i zachwycające innych – po prostu twórcze
mistrzowskie opanowanie techniki pozwala być – tylko i aż – sprawnym rzemieślnikiem; twórcze myślenie pozwala tworzyć tak, by budzić u widza emocje i refleksję

KREATYWNE SPOJRZENIE:
PEŁNIA WRAŻEŃ

Jak pachnie niebieski?
Jakiego koloru jest kwaśny?
Dostrzeganie bogactwa świata to nie tylko wrodzona wrażliwość, ale i umiejętność. Podobnie jak zawieranie określonej treści i nastroju w dziele.
W nabyciu obu tych zdolności pomogą Ci trzy filary tego warsztatu:
uważność (mindfulness), synestezja oraz myślenie metaforyczne.

OBRAZ WART 1000 SŁÓW

DECOPUAGE OD PODSTAW:
EDYCJA WIELKANOCNA

„Ech, fajnie by było mieć takie ręcznie robione dekoracje, ale…
…nie wiem nawet jak się za to zabrać”?
…to dla mnie za trudne”?
…do takich rzeczy to trzeba mieć specjalne zdolności”?
… to strasznie drogo wychodzi”?
A jaki jest Twój powód do nie tworzenia rękodzieł? ?

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

SPOTKANIA INDYWIDUALNE

Chętnych zapraszamy na lekcje indywidualne. Umożliwiają one najpełniejsze dopasowanie zajęć do potrzeb danej osoby.

GRUPA OTWARTA

Zajęcia Grup Otwartych nastawione są na wsparcie indywidualnej ścieżki rozwoju każdego z uczestników. W ich ramach możliwe jest doskonalenie umiejętności zarówno rysunkowych, jak i malarskich. Uczestnicy pracują według wybranego programu, otrzymując na bieżąco korekty ukierunkowane pod kątem ustalonych wcześniej celów.