RYSUNEK OD PODSTAW

Zajęcia z rysunku dla dzieci starszych i młodzieży, który umożliwia zapoznanie się z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego. Unikalna metodyka nauczania, którą wypracowała nasza szkoła rysunku, pozwala nawet osobom bez żadnego doświadczenia na efektywną naukę rysowania.

Zajęcia te to również okazja do zrozumienia i sprawdzenia w praktyce co dzieje się w głowie rysownika przy pracy. Dzięki temu uczestnicy lekcji nie tylko zwiększają w widoczny sposób swoje umiejętności, ale też mają ułatwiony późniejszy ich rozwój.

Podczas lekcji nauczysz się:

wykorzystywać pełen potencjał swojego umysłu do twórczości plastycznej i nie tylko
poprawnie i skutecznie oddawać widziane kształty i proporcje
budować wrażenie trójwymiarowej przestrzeni w pracy
wiarygodnie rysować ludzką głowę
operować spójnym i logicznym światłocieniem
oddawać charakter materii za pomocą linii i plam

Prócz tego przekonasz się:

co różni percepcję tworzącego artysty od codziennego odbioru rzeczywistości
czym są przestrzenie negatywowe i jak wykorzystać je w rysowaniu
dlaczego w rysunku kolor może mieć inne znaczenie niż w malarstwie
jak działa narracja formalna w rysunku i do czego ją stosować

Poniżej przykład tego jakie efekty daje nasz kurs rysunku: autoportet rysowany patrząc w lustro, wykonany na pierwszych i ostatnich zajęciach. Więcej przykładów znajdziesz w GALERII PRAC UCZNIÓW.

DLA KOGO:

Kurs rysunku dla dzieci przeznaczony jest raczej dla nieco starszych uczestników (16+), choć czasem Ci w wieku 13-15 lat także się dobrze się na nich odnajdują (w przypadku tego przedziału wiekowego polecamy spotkać się najpierw na bezpłatną konsultację).

Z myślą o tych, którzy preferują zajęcia wśród samych rówieśników, staramy się w każdym semestrze uruchomić osobną grupę dziecięcą. Ci, którzy dobrze czują się w grupie mieszanej wiekowo, mogą oczywiście zapisać też na inne terminy kursu.

16 spotkań 4-godzinnych (64 godzin; tryb regularny)

004-map

MIEJSCE:

Wilcza 35/41 lok. 21 (Warszawa)

1275 zł (cały semestr),
700 zł (8 kolejnych spotkań),
385 zł (4 kolejne spotkania)

sztyft grafitowy (nielakierowany) 4B lub 6B
chusteczki

DODATKOWO:

Na 1 zajęcia: karton B1 (100×70 cm)
Na 6 zajęcia: biała pastela sucha, czarny karton A4