KOMIKS OD PODSTAW

Komiks to niezwykła forma opowiadania za pomocą obrazków, z minimalną ilością tekstu. Charakterystyczną cechą dla komiksu są dymki, w których umieszczony jest dialog pomiędzy bohaterami. Sama historia przedstawiona przy pomocy rysunków powiązanych czasowo z zachowaniem perspektywy, kompozycji oraz detali.

Na przestrzeni lat został wypracowany system oddawania “efektów dźwiękowych” polegających na zróżnicowaniu czcionki (dotyczy zarówno kształtu liter, rozmiaru, jak i sposobu ich napisania), a także wykonanych za pomocą ołówka bądź inną techniką różnych rodzajów dymków.

Nasz kurs pokazuje jak zabrać się do robienia komiksu; jak sprawić by był wyjątkowy i czego się wystrzegać. Jak zakomponować stronę, zaprojektować postacie ciekawe dla czytelnika i przygotować wciągającą historię. Chcesz narysować komiks, ale nie wiesz, od czego zacząć? Interesuje Cię Batman, Kajko i Kokosz albo manga? Może po prostu masz dość realistycznego rysowania i chcesz w prosty sposób przekazać myśl? To jest kurs dla Ciebie!

Na tych zajęciach nauczysz się jak:

operować różnymi rodzajami stylistyk rysunku komiksowego tworzyć wiarygodnych i przyciągających uwagę bohaterów
przekazywać emocje nie tylko postaciami, ale też kompozycją i środkami wyrazu plastycznego
budować spójną narrację w historii obrazkowej

Prócz tego przekonasz się:

czym jest jam komiksowy
czy da się pokazać uczucia kwadratu
czemu superman nosi majtki na wierzchu i dlaczego kryptonit jest taki ważny

DLA KOGO nauka rysowania komiksów:

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia komiksów i mają przynajmniej 14 lat (w wyjątkowych przypadkach – 12+; górnej granicy wiekowej brak – zajęcia także dla osób dorosłych).

Dotyczy to zarówno osób początkujących, jak i tych, którzy już poznali częściowo techniki rysunku a rysowanie to ich pasja.

W uczestnictwie przydatne (choć nie niezbędne) będzie wcześniejsze opanowanie podstawowych umiejętności rysunku realistycznego.

005-alarm-clock

CZAS TRWANIA:

16 spotkań 3-godzinnych (48 godzin)
calendar

NAJBLIŻSZY TERMIN:

006-wallet

CENA:

1345 zł (cały semestr – 16 spotkań),
720 zł (blok 8 spotkań),
385 zł (blok 4 spotkań)

POTRZEBNE MATERIAŁY:

kartki A4 (szkicownik lub luźne kartki)
kartki A6 (pocięte na ćwiartki kartki A4)
ołówki: HB, 2B oraz 6B lub 8B
cienkopis czarny
gumka chlebowa
gumka zwykła
temperówka

DODATKOWO:

Na 11 zajęcia: flamastry
Dla chętnych: piórko, tusz, art-markery i inne preferowane narzędzia rysownicze

  Nauka rysunku to nasza pasja, którą chcemy przekazywać dalej na dopasowanych do potrzeb i odbywających się w pozytywnej atmosferze zajęciach!

  Chcesz się od razu zapisać?

  Przed zapisami chcesz o coś zapytać?

  lub skorzystaj z formularza poniżej

  Jako Szkoła Rysunku Crea prowadzimy kurs rysowania komiksów dla dorosłych, jak i młodzieży. Pamiętaj! Nauka rysunku komiksu może rozpocząć się w każdym wieku. Nasz program zajęć to połączenie nauki technik malarstwa z szeroko pojętym rozwojem wyobraźni.

  Już pierwsze zajęcia dadzą Ci wiele wiedzy, dzięki której nauka rysowania komiksu będzie przyjemna, a opanowanie podstaw rysunku komiksów przyjdzie z łatwością.

  Nasza szkoła rysunku prowadzi zróżnicowany program zajęć. W swojej ofercie posiadamy kurs rysunku dla dorosłych, kursy rysunku i malarstwa od podstaw oraz kursy zaawansowane, a także prowadzimy przygotowanie do egzaminów wstępnych na ASP. W naszej szkole nauczysz się malować komiksy z perspektywą, cieniować i co ważne zachowywać proporcje pomiędzy postaciami.