fbpx

KURSY PROFILOWANE

Kursy profilowane przeznaczone dla osób dorosłych i starszych nastolatków (16+), posiadających już pewne doświadczenie w rysowaniu/malowaniu.
Jak duże – zależy od konkretnego kursu; więcej informacji w opisach.

Osobom bez doświadczenia (lub z bardzo małym doświadczeniem) polecamy w pierwszym rzędzie KURSY DLA POCZĄTKUJĄCYCH.
W razie wątpliwości co do poziomu lub wyboru kursu polecamy rozmowę i spotkanie na INDYWIDUALNĄ KONSULTACJĘ.

Podobnie jak RYSUNEK OD PODSTAW, kurs ten obejmuje wszystkie podstawowe zagadnienia związane z realistycznym rysowaniem. Poziom trudności ćwiczeń na tym kursie jest zmodyfikowany pod kątem osób, które już rysują, ale chciałby usystematyzować i uzupełnić swoją wiedzę o podstawach warsztatu.

Kurs przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy warsztatu rysowniczego i pragną rozwijać go dalej, polecamy zwłaszcza jako kontynuację RYSUNKU OD PODSTAW lub RYSUNKU [NIE CAŁKIEM] OD PODSTAW. Zajęcia te skupiają się na kwestii zarówno świadomego, jak i intuicyjnego budowania przestrzeni w rysunku, a także oddawania naturalności ułożenia ciała oraz wrażenia ruchu przy rysowaniu człowieka.

Ludzka głowa od wieków jest tematem niezliczonych dzieł. Nic w tym dziwnego, zważywszy jak dużo można wyrazić nawet za pomocą samych ust czy oczu. Te zajęcia poświęcone są zrozumieniu i umiejętność oddania anatomii głowy w rysunku – zdolności kluczowej dla uchwycenia podobieństwa w portrecie, ale też istotnej we wszystkich pracach przedstawiających postać ludzką.

Niektórzy potrafią intuicyjnie uchwycić podobieństwo modela, nawet w kilku kreskach. Dla innych to czarna magia. Na tych zajęciach przekonasz się, że to umiejętność jak każda inna. Niezależnie od tego czy wolisz realistyczne portrety, czy karykatury, kurs ten pomoże Ci odkryć sekret oddawania podobieństwa.

Kurs ten pokazuje jak zabrać się do robienia komiksu; jak sprawić by był wyjątkowy i czego się wystrzegać. Jak zakomponować stronę, zaprojektować postacie ciekawe dla czytelnika i przygotować wciągającą historię. Chcesz narysować komiks ale nie wiesz od czego zacząć? Interesuje Cię Batman, Kajko i Kokosz albo manga? Może po prostu masz dość realistycznego rysowania i chcesz w prosty sposób przekazać myśl? To jest kurs dla Ciebie!

Grupa Otwarta to – najkrócej i nieco paradoksalnie ujmując – grupowa lekcja indywidualna. Można tu spotkać osoby o różnym poziomie doświadczenia, jak i mocno zróżnicowanych zainteresowaniach. Podstawą jest samodzielna praca, wsparta bieżącymi korektami i konsultacjami z prowadzącym. Z każdym z uczestników ustalamy osobno plan działania, dopasowany do potrzeb i celów.

WPROWADZENIE DO MALARSTWA 1

Zajęcia te umożliwiają zapoznanie się krok po kroku z różnymi aspektami pracy kolorem – tak od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Są okazją do zrozumienia zasad i rozwinięcia subtelności postrzegania barw otaczającej nas rzeczywistości. W trakcie zajęć uczestnicy poznają specyfikę pracy farbami akrylowymi oraz pastelami suchymi, a także zdobywają wiedzę o podstawowych zasadach pracy innymi mediami.

czytaj więcej…

WPROWADZENIE DO MALARSTWA 2

Zajęcia te stanowią uzupełnie kursu WPROWADZENIE DO MALARSTWA 1 i nastawione są na pogłębione zapoznanie z praktyczną stroną warsztatu malarskiego. Pozwalają też, poprzez odpowiednio przygotowane ćwiczenia, na rozwinięcie umiejętności ekspresji poprzez przekształcanie oddawanej rzeczywistości, a także malowanie z głowy.

czytaj więcej…

MALARSKIE WYZWANIA 1

Pierwszy z cyklu zaawansowanych kursów malarskich. W trakcie zajęć uczestnicy malują zarówno z natury, jak i z głowy (w tym abstrakcyjnie). Otwarta formuła zadań pozwala na naukę dostosowaną do poziomu umiejętności oraz artystycznych preferencji. Specjalnie przygotowane ćwiczenia umożliwiają pogłębione zrozumienie niuansów pracy kolorem oraz farbami akrylowymi, a także dalszy rozwój indywidualnego stylu każdego z uczestników.

czytaj więcej…

MALARSKIE WYZWANIA 2

Drugi z cyklu zaawansowanych kursów malarskich. Otwarta formuła zadań pozwala na naukę dostosowaną do poziomu umiejętności oraz artystycznych preferencji. Specjalnie przygotowane ćwiczenia umożliwiają pogłębione zrozumienie niuansów pracy kolorem oraz farbami akrylowymi, a także dalszy rozwój indywidualnego stylu każdego z uczestników.

czytaj więcej…