KURSY WAKACYJNE

W wakacje zapraszamy na:

INTENSYWNY KURSY RYSUNKOWY:
w trybie weekendowym, pozwalający w szybkim tempie rozwinąć swoje umiejętności (RYSUNEK W PIGUŁCE)

SPECJALNE KURSY WAKACYJNE:
zaprojektowane tak, by umożliwić też udział nieregularny, w wybranych spotkaniach (WPROWADZENIE DO RYSOWANIA POSTACI, AKT W RYSUNKU, KOMIKS W PIGUŁCE, WYZWANIA MALARSKIE, PASTELE W PLENERZE, GRUPY OTWARTE)

ARTYSTYCZNE WARSZTATY ROZWOJOWE:
z pogranicza sztuki i psychologii, trwające dwa dni (KREATYWNE SPOJRZENIE: BEZ BARIER) lub jeden (KREATYWNE SPOJRZENIE: PEŁNIA WRAŻEŃ, ŚWIADOME TWORZENIE)

Wszystkie powyższe zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych oraz starszych nastolatków (16+); wyjątki to:
KOMIKS W PIGUŁCE i GRUPY OTWARTE (tu zapraszamy także 14- i 15-latki).

Oprócz tego w wakacje działają też nasze regularne ZAJĘCIA DZIECIĘCE (z dodatkową opcją wykupywania pojedyncznych spotkań, by ułatwić pogodzenie zajęć z wyjazdami):
MAŁY-WIELKI ARTYSTA (dla 5-7-latków)
MAŁY-WIELKI ARTYSTA+ (dla 8-10 latków)
GRUPA OTWARTA DZIECIĘCA (dla 11-14 latków)

Wciąż masz wątpliwości czy rysowanie jest dla Ciebie? Możesz to sprawdzić na naszym jednodniowym warsztacie.
Stosowane na nim metody dają dobry wgląd w sposób pracy na kursie RYSUNEK OD PODSTAW.

Chcesz nauczyć się rysowania w miesiąc? Ten intensywny kurs to coś dla Ciebie! Rysunek w Pigułce bazuje na naszych kursach semestralnych (RYSUNEK OD PODSTAW oraz RYSUNEK [NIE CAŁKIEM] OD PODSTAW). Skupia się na kluczowych zagadnieniach rysunku realistycznego i dzięki naszej unikalnej metodyce pozwala je przyswoić podczas raptem 12 lekcji rysowania.

Kurs przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy warsztatu rysowniczego (np. w ramach kursu RYSUNEK W PIGUŁCE) i pragną rozwijać go dalej. Zajęcia te skupiają się na rysowaniu ludzkiego ciała – zarówno na małym, jak i dużym formacie.

Ludzkie ciało to jeden z najbardziej tradycyjnych tematów rysunku. Na tych zajęciach ćwiczyć będziemy uwiecznianie go zarówno w szkicach, jak i większych pracach.

Czy da się połączyć naukę i zabawę? Oczywiście!
Ten kurs stworzyliśmy z myślą o wszystkich którzy lubią komiksy i mają ochotę w tym zakresie sami coś stworzyć. W grach i zadaniach – przygotowanych specjalnie na potrzeby tego kursu – odnajdą się zarówno starzy wyjadacze, jak i osoby dla których będą to pierwsze kroki w tej dziedzinie.

Szukasz okazji by poszerzyć swoje umiejętności malarskie i zarazem miło spędzić czas? To kurs w sam raz dla Ciebie! Każde spotkanie to inne wyzwanie, za każdym razem o wyraźnie odmiennym charakterze, pozwalające rozwinąć zarówno warsztat malarski, jak i indywidualny styl każdego z uczestników.

Wakacje to idealna pora do tworzenia w plenerze; pastele zaś – zarówno olejne jak i suche – to doskonałe do tego narzędzie. W ramach tego cyklu cztery spotkania, w czterech odmiennych, malowniczych lokalizacjach.

Chcesz pracować nad konkretnym tematem, ale w liście zajęć profilowanych go nie widzisz? Wolisz pracę indywidualną, ale niekoniecznie koszt indywidualnych lekcji? Chcesz rysować/malować, ale nie masz możliwości regularnego uczestniczenia w zajęciach? Być może Grupa Otwarta to zajęcia właśnie dla Ciebie.

Na wakacje mamy dwie grupy do wyboru: regularną – w pracowni oraz: plenerową – z każdym spotkaniem w innym, malowniczym zakątku Warszawy.

Warsztat z pogranicza sztuki i rozwoju osobistego.

Bazuje na założeniu, że można tworzyć opierając się jedynie na intuicyjnym wyczuciu, a można też wspomóc je świadomym podejściem do swojej twórczości. Jak to zrobić i co z tego wynika – tym właśnie zajmiemy się na warsztacie.

Warsztat z pogranicza sztuki i rozwoju osobistego.

Ma na celu odblokowanie kreatywnego potencjału uczestników oraz zwiększenie elastyczności myśli i działania poprzez rozmaite techniki twórczego myślenia.

Warsztat z pogranicza sztuki i rozwoju osobistego.

Pozwala rozwinąć mocniej wrażliwość na dostrzeganie zmysłowego bogactwa otaczającego nas świata, a także lepiej wykorzystać to do zawieranie określonej treści i nastroju w dziele.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat, nastawione na rozwój wrażliwości plastycznej oraz kreatywności.

Poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia dzieci zapoznają się z różnymi aspektami warsztatu rysowniczego i malarskiego oraz zróżnicowanymi technikami, a także uczą się obserwacji otaczającej nas rzeczywistości.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat, nastawione na rozwój wrażliwości plastycznej oraz kreatywności. Mają elastyczną strukturę, w której to uczestnicy wyznaczają kierunek; program to zbiór propozycji – gier i zadań rozwijających zdolności rysunkowe i malarskie, spośród których dzieci wspólnie wybierają te, którymi będą się zajmować na danym spotkaniu.

Pozwala to na rozwijanie u nich – poza warsztatem artystycznym – także twórczego myślenia, samodzielności myślenia i działania oraz umiejętności dochodzenia do konsensusu.

Grupa Otwarta Dziecięca to warsztaty plastyczne przeznaczone dla młodszych nastolatków (10-14 lat). Celem zajęć jest rozwój umiejętności rysunkowych i malarskich – zarówno tworząc z natury, jak i wyobraźni.

Przy tej formie zajęć plastycznych skupiamy się na pracy indywidualnej – prowadzący ustala z każdym dzieckiem zakres oraz technikę tworzonych prac i na bieżąco podaje mocne strony prac oraz wskazówki.