DLA DZIECI

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat, nastawione na rozwój wrażliwości plastycznej oraz kreatywności.

Poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia dzieci zapoznają się z różnymi aspektami warsztatu rysowniczego i malarskiego oraz zróżnicowanymi technikami, a także uczą się obserwacji otaczającej nas rzeczywistości.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat, nastawione na rozwój wrażliwości plastycznej oraz kreatywności. Mają elastyczną strukturę, w której to uczestnicy wyznaczają kierunek; program to zbiór propozycji – gier i zadań rozwijających zdolności rysunkowe i malarskie, spośród których dzieci wspólnie wybierają te, którymi będą się zajmować na danym spotkaniu.

Pozwala to na rozwijanie u nich – poza warsztatem artystycznym – także twórczego myślenia, samodzielności myślenia i działania oraz umiejętności dochodzenia do konsensusu.

Grupa Otwarta Dziecięca to warsztaty plastyczne przeznaczone dla młodszych nastolatków (11-14 lat). Celem zajęć jest rozwój umiejętności rysunkowych i malarskich – zarówno tworząc z natury, jak i wyobraźni.

Przy tej formie zajęć plastycznych skupiamy się na pracy indywidualnej – prowadzący ustala z każdym dzieckiem zakres oraz technikę tworzonych prac i na bieżąco podaje mocne strony prac oraz wskazówki.

Zajęcia dla nastolatków (14+, po indywidualnym ustaleniu w grę wchodzi 12+) oraz dorosłych. Kurs ten pokazuje jak zabrać się do robienia komiksu; jak sprawić by był wyjątkowy i czego się wystrzegać. Jak zakomponować stronę, zaprojektować postacie ciekawe dla czytelnika i przygotować wciągającą historię.

Chcesz narysować komiks ale nie wiesz od czego zacząć? Interesuje Cię Batman, Kajko i Kokosz albo manga? Może po prostu masz dość realistycznego rysowania i chcesz w prosty sposób przekazać myśl? To jest kurs dla Ciebie!

Kurs dla nastolatków (16+, po indywidualnym ustaleniu w grę wchodzi 13+) oraz dorosłych, który umożliwia zapoznanie się z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego. Unikalna metodyka, którą wypracowała nasza szkoła rysunku, pozwala nawet osobom bez żadnego doświadczenia na efektywną naukę.

Zajęcia te to również okazja do zrozumienia i sprawdzenia w praktyce co dzieje się w głowie rysownika przy pracy. Dzięki temu uczestnicy nie tylko zwiększają w widoczny sposób swoje umiejętności, ale też mają ułatwiony późniejszy ich rozwój.

Zajęcia dla nastolatków (16+, w indywidualnych przypadkach możliwe 13+) oraz dorosłych.
Umożliwiają zapoznanie się krok po kroku z różnymi aspektami pracy kolorem – tak od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Kurs malarstwa to okazja do zrozumienia zasad i rozwinięcia subtelności postrzegania barw otaczającej nas rzeczywistości. Pozwala poznać specyfikę pracy farbami akrylowymi oraz pastelami suchymi, a także zdobyć wiedzę o podstawowych zasadach pracy innymi mediami.