RYSUNEK OD PODSTAW

Kurs rysunku dla początkujących umożliwia zapoznanie się z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego. Unikalna metodyka podczas lekcji rysowania, którą wypracowała nasza szkoła rysunku, pozwala nawet osobom bez żadnego doświadczenia na efektywną naukę.

Zajęcia z rysunku to również okazja do zrozumienia i sprawdzenia w praktyce co dzieje się w głowie rysownika przy pracy. Dzięki temu uczestnicy kursu nie tylko zwiększają w widoczny sposób swoje umiejętności, ale też mają ułatwiony późniejszy ich rozwój.

Na tych zajęciach nauczysz się:

wykorzystywać pełen potencjał swojego umysłu do twórczości plastycznej i nie tylko
poprawnie i skutecznie oddawać widziane kształty i proporcje
budować wrażenie trójwymiarowej przestrzeni w pracy
wiarygodnie rysować ludzką głowę
operować spójnym i logicznym światłocieniem
oddawać charakter materii za pomocą linii i plam

Prócz tego przekonasz się:

co różni percepcję tworzącego artysty od codziennego odbioru rzeczywistości
czym są przestrzenie negatywowe i jak wykorzystać je w rysowaniu
dlaczego w rysunku kolor może mieć inne znaczenie niż w malarstwie
jak działa narracja wizualna w rysunku i do czego ją stosować

Poniżej przykład tego jakie efekty daje nasz kurs rysunku: autoportety rysowane patrząc w lustro, wykonane na pierwszych i ostatnich zajęciach. Więcej przykładów znajdziesz w GALERII PRAC UCZNIÓW.

Autoportret - pierwsze zajęciaAutoportret- ostatnie zajęcia

DLA KOGO:

Kurs dla zarówno dla nastolatków (16+), jak i dorosłych, a przede wszystkim dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia w rysowaniu (lub tylko niewielkie) i pragną opanować umiejętność realistycznego rysowania. Możliwy też udział nastolatków 13-15, choć w tym wypadku polecamy wcześniejszą konsultację.

Z kursu mogą również skorzystać Ci, którzy chcieliby przećwiczyć systematycznie podstawy, a mają już pewną wprawę w rysowaniu; przy czym takim osobom bardziej polecamy bardziej rozbudowaną wersję kursu: RYSUNEK (NIE CAŁKIEM) OD PODSTAW

16 spotkań 2-godzinnych (32 godziny)

1150 zł (semestr – 16 spotkań),
625 zł (blok 8 spotkań),