DLA DOROSŁYCH

Kursy rysunku i malarstwa dla dorosłych

Jeśli szukasz zajęć z rysunku lub malarstwa dla dorosłych (czasem nawet mocno dorosłych 😉 ) to – niezależnie od tego, czy wolisz rysować, malować i czy masz duże, niewielkie lub też zerowe doświadczenie – na pewno znajdziesz u nas coś dla siebie.

(jeśli szukasz zajęć dziecięcych, znajdziesz je pod tym linkiem:
KURSY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY)

Przygotowując kursy zadbaliśmy o to, by dopasowane były zarówno do różnych potrzeb, zainteresowań, jak i poziomów umiejętności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodach i podejściach, które stosujemy na naszych kursach, zajrzyj do tekstu:

Potrzebujesz pomocy w wyborze kursu? Zadzwoń: 791 79 73 71 – chętnie doradzimy.

Możesz też umówić się na indywidualne konsultacje na żywo. Jest to okazja do obejrzenia i omówienia Twoich dotychczasowych prac, co ułatwi dopasowanie najlepszych zajęć dla Ciebie.

Jeśli nie masz doświadczenia z rysowaniem, to szczególnie polecamy: 

To kurs rysunku od zera, dla całkiem początkujących. Umożliwia zapoznanie się w praktyce z wszystkimi podstawowymi zagadnieniami rysowania realistycznego i pokazuje, że do przyzwoitego rysowania nie jest potrzebny żaden wyjątkowy talent.

O ile się orientujemy, jest to jedyny w Warszawie kurs stworzony z myślą o osobach o faktycznie zerowym doświadczeniu w rysowaniu.

Wątpisz czy masz talent do rysowania? Twoje ostatnie rysunki są z czasów szkolnych? Nic nie szkodzi – ten kurs pozwoli Ci na efektywne rozpoczęcie przygody z rysowaniem.

Wciąż masz wątpliwości czy rysowanie jest dla Ciebie? Możesz to sprawdzić na naszym jednodniowym warsztacie. Stosowane na nim metody dają dobry wgląd w sposób pracy na kursie RYSUNEK OD PODSTAW.

Jeśli patrząc na powyższe dochodzisz do wniosku, że aż tak początkującą osobą nie jesteś, to poniżej znajdziesz coś dla siebie (jeśli doskonale wiesz, że masz już doświadczenie – również). 😉

Pozostałe kursy podstawowe

Kursy podstawowe to kursy rysunku i malarstwa dla dorosłych (ale też starszych nastolatków), którzy mają już pewne – niekoniecznie duże – doświadczenie z rysowaniem.

Pamiętaj, że jeśli od rysunku wolisz komiks lub malowanie, to podstawowe umiejętności rysunkowe są wciąż nierozerwalnie z nimi związane.

Z drugiej strony – nie trzeba być mistrzem realizmu by malować, a tym bardziej by tworzyć komiksy.

Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy Twoje zdolności pozwolą na efektywny udział w Komiksie od Podstaw czy Wprowadzeniu do Malarstwa – zgłoś się na konsultację wstępną.

Jesteś początkującą osobą, lecz masz już pewną wprawę?

A może naprawdę nieźle rysujesz, ale chcesz to robić lepiej i bardziej świadomie?

W obu wypadkach ten kurs pozwoli Ci rozwinąć zdolności i lepiej zrozumieć główne aspekty rysowania realistycznego.

Te zajęcia pozwalają opanować lepiej główne aspekty malarstwa (i – szerzej – pracy kolorem).

Choć w nazwie mają ‘Wprowadzenie’ to wiemy z praktyki, że sprawdzają się dobrze nie tylko dla początkujących ale też średnio doświadczonych, a nawet profesjonalistów.

Kurs ten pokazuje krok po kroku jak zabrać się do stworzenia komiksu; zarówno od strony przyciągającej oko formy, jak i tworzenia ciekawych postaci oraz wciągającej historii. Choć umiejętności rysunkowe niewątpliwie się tu przydadzą, to przekonasz się też, że nawet przy ograniczonym warsztacie można stworzyć naprawdę fajne dzieło.

Polecamy także tym, którzy chcą opowiadać historie obrazem – w storyboardach, ilustracji czy też jeszcze inaczej.

Szykujesz się do zdawania na studia artystyczne?
A może do liceum plastycznego?

W obu wypadkach – to sekcja dla Ciebie. 🙂

Dla tych, którzy preferują intuicyjną metodę nauki.

Polecamy także wtedy, gdy potrzebujesz indywidualnie dopasowanego programu zajęć.

Inne zajęcia dla dorosłych

Szukasz warsztatów artystycznych skupiających się bardziej na psychologicznej stronie tworzenia?
Potrzebujesz bardziej zaawansowanych zajęć lub spotkań indywidualnych?

A może potrzebujesz profesjonalnych warsztatów z zakresu projektowania graficznego czy innej dziedziny sztuk wizualnych?

Czy też szukasz atrakcji na spotkanie integracyjne, wieczór panieński czy po prostu w ramach rozrywki?

Naszą ofertę w tym zakresie znajdziesz poniżej. Pamiętaj, że możesz też do nas
ZADZWONIĆ lub NAPISAĆ – chętnie wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i podpowiemy najlepsze rozwiązanie.

Kurs rysunku i kurs malarstwa dla dorosłych – FAQ

Dla kogo są przeznaczone zajęcia w szkole rysunku CREA?

Zapraszamy wszystkich pasjonatów rysunku i malarstwa:

 • dorosłych (i prawie dorosłych 😉 ) zainteresowanych nauką i rozwijaniem swoich zdolności plastycznych i kreatywności
 • osoby, które chcą przygotować się do zdawania na uczelnie artystyczne
 • a także młodych artystów (od 5 roku życia po pełnoletniość); specjalnie dla nich mamy przygotowane osobne zajęcia, dopasowane do grup wiekowych
 • Niezależnie od poziomu doświadczenia czy umiejętności – znajdziesz u nas odpowiednie zajęcia dla siebie.
W jakim wieku mogą być uczestnicy kursu rysunku i malarstwa?

Większość naszych kursów, zarówno rysunku, jak i malarstwa przeznaczona jest dla dorosłych uczestników i starszych nastolatków (16+; w przypadku kursu komiksowego zapraszamy też 14- i 15-latki).

Dla dorosłych, którzy chcą rozwijać się twórczo w szerszym ujęciu mamy dodatkowo jedno- lub dwudniowe warsztaty z pogranicza sztuki i psychologii.

Dla młodszych mamy osobne zajęcia artystyczne: Mały-Wielki Artysta dla 5-7-latków, Mały-Wielki Artysta+ dla 8-10-latków i Grupę Otwartą Dziecięcą dla 11-14-latków.

Czy w szkole rysunku i malarstwa Crea są zróżnicowane poziomy zaawansowania?

Tak, mamy kursy dostosowane zarówno dla osób początkujących (w tym o zerowym doświadczeniu), które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem czy malarstwem, jak i dla osób które chcą doskonalić swoje umiejętności artystyczne na bardziej zaawansowanym poziomie.
Jeśli nie masz pewności, jaki poziom byłby odpowiedni dla Ciebie – daj znać! Zwykle udaje się to ustalić w rozmowie telefonicznej (lub mailowo), ale w razie potrzeby możesz też się umówić na bezpłatną konsultację wstępną.

Do każdego uczestnika stosujemy indywidualne podejście, zapewniając możliwość rozwoju i twórczą atmosferę zarówno początkującym artystom, jak i tym zaawansowanym.

Co obejmuje kurs rysunku dla dorosłych?

Nasze podstawowe kursy rysunku dla dorosłych (Rysunek od Podstaw i Rysunek [nie całkiem] od Podstaw) obejmują naukę wszystkich bazowych aspektów rysunku realistycznego z natury m.in. oddawanie kształtów, proporcji, światłocienia, perspektywy oraz świadome tworzenie kompozycji. Umiejętności te znajdują przełożenie także na inne rodzaje rysowania. Połączenie kluczowych kawałków wiedzy, rysowania z natury i innych – być może zaskakujących – ćwiczeń pozwoli Ci efektywnie rozwinąć swoje umiejętności.Oferujemy też zaawansowane kursy rysunku, takie jak np. “Portrety i Karykatury” – kurs skupiający się na sztuce oddawania podobieństwa.
Zakładamy, że uczestnicy zajęć zaawansowanych posiadają już określoną wiedzę i umiejętności, dlatego zwykle polecamy przed przystąpieniem do nich udział w innych kursach – sugestie podane są przy opisie każdego kursu zaawansowanego.

Co obejmuje kurs malarstwa dla dorosłych?

Nasz podstawowy kurs malarstwa dla dorosłych (Wprowadzenie do Malarstwa) sprawdza się zarówno dla całkiem początkujących malarzy, jak i bardziej doświadczonych. Proponowane przez nas świadome podejście do malarstwa cenne może być nawet dla profesjonalistów – co potwierdziło kilku uczestników z wykształceniem kierunkowym (w tym po warszawskiej ASP).

Kurs malarstwa dla dorosłych opiera się przede wszystkim na pracy akrylami, ale obejmuje też podstawy innych technik (jak pastele olejne i suche). Rdzeń kursu to budowanie zrozumienia koloru i stosowania go w praktyce. Wychodzimy od podstaw teorii barw (m.in. naprostowując popularne przekłamania w tym zakresie), poprzez zagadnienia takie jak perspektywa barwna, aż po świadome budowanie nastroju w kompozycji malarskiej.

Cenimy indywidualność naszych uczestników, dlatego na wszystkich naszych kursach – zarówno rysunku jak i malarstwa – dbamy o to, by rozwinięciu umiejętności warsztatowych towarzyszyło zachowanie indywidualnego stylu każdego z uczestników.

Dla chętnych na dalszy rozwój malarski mamy kontynuacje w postaci zaawansowanych kursów malarskich

Ile trwają lekcje rysunku i malarstwa?

Większość naszych zajęć dla dorosłych trwa jeden semestr, czyli 16 spotkań po 4 (w przypadku Komiksu od Podstaw – 3) godziny zegarowe w tygodniu.
Niektóre kursy – z myślą o zabieganych osobach – uruchamiamy też w wersji rozłożonej na dwa semestry (32 spotkania po 2 godziny).

Zajęcia dla dzieci i młodszej młodzieży trwają 1-3 godziny zegarowe, w zależności od kursu.
Pełne informacje odnośnie dni i godzin poszczególnych kursów możesz znaleźć w terminarzu na naszej stronie.

Kurs malarstwa / kurs rysunku - jak mogę się zapisać?

Aby zapisać się na kurs, skorzystaj z formularza zapisów dostępnego na naszej stronie.
Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze kursu, lub masz inne pytania możesz odezwać się do nas telefonicznie (791 79 73 71), przez formularz kontaktowy
lub też mailowo (kontakt@crea-szkola.pl).

  Nauka rysunku to nasza pasja, którą chcemy przekazywać dalej na dopasowanych do potrzeb i odbywających się w pozytywnej atmosferze zajęciach!

  Chcesz się od razu zapisać?

  Przed zapisami chcesz o coś zapytać?

  lub skorzystaj z formularza poniżej